PATRICK
WOODROFFE

www.woodroffebassett.com

Son otuz yıldır Patrick Woodroffe; rock yıldızları ve pop şarkıcıları, aktörler ve opera yıldızları, bale dansçıları, hip-hop sanatçıları, akrobatlar, uçak gemileri, Formula 1 yarış arabaları, hükümdarlar ve çöl şeyhleri için aydınlatma sağlamıştır.

Woodroffe, günümüz çağdaş müzik dünyasında; ABBA, AC / DC, Bob Dylan ve Sarah Brightman, Depeche Mode, Bee Gees, Raquel Welch, 10CC ve Rolling Stones gibi çeşitli sanatçıların şovlarında sahne ışıklandırması gerçekleştirmiştir.

Klasik müzik dünyasında aralarında The Three Tenors, Sir George Solti, ve Londra Senfoni Orkestrası’nın da bulunduğu birçok sanatçıya, orkestra şefine ve orkestraya ışık tasarımı yapmıştır.

Patrick, birçok uluslararası müzik festivalinde, moda gösterisinde , endüstriyel sunumda ve gemi lansmanlarında aydınlatmadan sorumlu olmuştur. On beş yıldırda Los Angeles’ın ünlü Vanity Fair Oscar partisinin ışık tasarımına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca, Martin Scorsese ile Rolling Stones’u konu alan ‘Shine a Light’ filminde çalıştı. Michael Jackson’ı konu alan ‘This is It’ filminin de aydınlatmasını tasarlamış ve dizayn etmiştir.

Canlı performans çalışmalarının yanı sıra pek çok önemli mimari aydınlatma düzeninden de sorumlu olmuştur; Wales Prensi’nin Highgrove’daki evinin bahçelerin aydınlatılması, Cumhurbaşkanı Havel için Prag Kalesi aydınlatması, ve Londra'daki Millenium Dome’un aydınlatılması gibi... Bunlara ek olarak Las Vegas’da bulunan The Wynn Hotel ‘deki Lake of Dreams son-et-lumiere ışık tasarımını da gerçekleştirmiştir.

Ayrıca, Woodroffe aydınlatma konusunda pek çok ülkede ders vermektedir ve çalışmaları Paris Modern Müzesi – Le Jardin Müzikal’ine konu olmuştur.

İstanbul’da gerçekleştirilecek bu konferansında Patrick, aydınlatmanın müzik, dans, canlı performans, mimarlık ve sanat gibi tüm formlarında hem geçmişinden hem geleceğinden bahsedecek. Ayrıca, Woodroffe, heyecan verici deneyimlerini de paylaşacak: Londra Olimpiyat Oyunları için yaptığı aydınlatma tasarımı ve Michael Jackson’ın ölümünden sonra iptal edilen turnesi ile aynı adı taşıyan ve Michael Jackson’ın büyüleyici alan ‘This is It’ filmi örnek olay incelemeleri gibi.