Tanıtım

‘Lighting The Stars’: Aydınlatma Profesyonelleri için eşsiz bir etklinlik

İzlediğimiz her konser ve TV showunun ardında, tiyatro sahnesinde bizi hayran bırakan ışık oyunlarının arkasında, yetenekli kentsel mimari ve halka açık alan aydınlatmasında her zaman sofistike teknolojilerin kullanımı vardır.

Aradaki farkı yaratan aydınlatma tasarımcısıdır; ışığı yaratıcı bir araç olarak kullanan ve müziğin ritmi veya tiyatronun atmosferi ile oynayan sanatçıdır. Bir ressam için fırçaları ne ise Aydınlatma Tasarımcısı için de projektörleri odur ve Aydınlatma Tasarımcısı’nın sanatı ışığı şekillendirmek ve şovun ihtiyaçlarına göre adapte etmektir.

Patrick Woodroffe uzun yıllardan beri dünyanın en ünlü Aydınlatma Tasarımcılarından biridir ve en ünlü sanatçılar, show yıldızları, konser sahneleri, tiyatrolar ve televizyon stüdyoları uyguladığı sanatıyla parıldamaktadır.

Aynı zamanda Londra Olimpiyat Oyunları’nın aydınlatma tasarımı yazarı Patrick Woodroffe, ‘Lighting the Stars’ konferansında, bize sadece heyecan verici deneyimlerinden bahsetmeyecek, aynı zamanda benzeri görülmemiş hands-on uygulamalar ile sanatının ve tekniklerinin bazı sırlarını ortaya koyacak.

Profesyonel aydınlatma sektöründe lider İtalyan üretici Clay Paky işbirliği ile Türk çözüm ortağı Asimetrik tarafından organize edilen bu konferans, Türkiye’de bir ilk ve tek olma niteliğindedir.

Clay Paky’nin CEO’su Pio Nahum: ‘Yıldızlara ışık veren, sadece show dünyası konferansının üstadı değil; ayrıca heyecan dolu hikayelere ve zorlayıcı anekdotlara sahip Patrick davetimizi kabul ettiği için gurur duyuyoruz. Kendisi teknik olarak donanımlı olmasının yanı sıra oldukça karizmatik bir adam ve tecrübelerini paylaşmayı seven harika bir iletişimcidir.’ dedi.

Konferans, 10 Kasım Salı 2015 saat 09:30’da başlayacaktır ve öğle iş yemeği içermektedir. Katılım ücretsizdir ancak yerler sınırlıdır. Kayıt ve konferans programı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz: www.lighting-the-stars-istanbul.com/registration

Konferansa sektörün önemli medya mensuplarının katılımının yanı sıra önemli televizyon kanalları ve ulusal basın da katılım gösterecektir. Mesleki gelişim için eşsiz bir fırsat olan sahne aydınlatma tarihini yazmış bir adam hakkında bilgi edinmek için bu eşsiz fırsatı kaçırmayın.